FUERTEVENTURA

20 / 10 / 2013

Kite trip na Fuerteventuru překvapivě naplánoval Viky a tak společně s Lukášem, Kájom a Michalem jsme vyrazili směr Kanáry. Ubytování bylo zajištěno v Costa Calma, tedy tam, co by kamenem dohodil na Sotavento a asi 15 minut od vlnového spotíku La Pared - nic lepšího jsme si ani nemohli přát! 

Spoty se v průběhu týdne měnily dle nálady, jednou se jelo na vlnky, podruhé zase do laguny na Sotavento, která se nám po příjezdu začínala plnit, ale pojezd byl spíše na velké kity. Písčitá pláž je dostatečně velká s velmi dobrými přístupy k vodě. Navíc rozjezd na otevřené moře je možný i přímo z pláže, takže si jistě každý najde to své hříště. Při projížďce ostrovem jsme narazili na další super spotíky, ale směr větru nekompromisně diktoval dva zaručené. Ostrov kolem města Corralejo připomíná spíše poušť a tak se vracíme zpátky přes La Pared, kde si vychutnáváme vlnku za vlnkou a při odpočinku plánujeme další dny v lagunce. Tímhle tempem dáváme po sobě 5 dnů pojezdu, protože čas se nám nekompromisně krátí a my si chceme užít co nejvíc.

Večery probíhají klasicky s partičkou, se steakem na talíři a sklenkou výborného červeného vína. Předposlední den si dopřáváme vln v La Pared a ten poslední nám nezbývá nic jiného, než si sbalit všechny cajky, nakoupit něco na památku našim drahým polovičkám a dostavit se včas na letiště. Už nás čeká jen krásný podzim a landkiting!

Galerie

Pro bližší informace o ubytování, dopravě a kurzech nás kdykoli kontaktujte.
mail: info@windhunters.cz
tel: +420 733 727 351