TARIFA

21 / 06 / 2015

Volá nám kamarádka Irenka z „Erasmu“ funí! Já chci kitovat! Po domluvě a vymyšlení plánu na 7dnů odlétáme za 100večku pani mámo z Blavy směr Málaga. Po příletu jedeme dle plánu..památky, gastro Andalusie a výlet na Tarifu. Tarifa když dorazíme je již v plném kiterském proudu, (jakož to celý rok) na všech spotech se hemží školy a ostatní kiteři.

My vybíráme klidnější místo blízko Old townu. Irenka jde po krůčcích od chystání a nastrojení draka přes zkoušku startu, chůzi při udržení výšky s menší 8kou a poté s větší 11tkou. Musíme ji moc pochválit a již předešlý kontakt tímto sportem jde znát. Bere si tedy 11náct a jde na první body dragging ve vlnách Atlantického oceánu. S její vahou cca 55kg to sní letí jako o závod přičemž s lehkostí přejíždí vlny a vrací se na místo výjezdu. Po několika takových šlácích při body draggingu je vyčerpaná a my se střídáme při pojezdu. Při prvním dnu balíme dříve a jdeme checknout místo na spaní a noční BBq na pláži. V galerce máme pár foto z prvního dne Irenčiných základů kiteboardingu.

Druhý den ráno checkujeme Los Canos de Meca vítr je zde dle předpovědi slabší atak přejíždíme půl hodinku z5 na Tarifu. Dneší den si všichni užíváme za krásného počasí na tomto legendárním místě které se nezapře jako pravý kiterský spot. Pláže plné kiterů, krásně čistý vítr z Atlantiku pohodová nálada krásná scenérie přilehlých kopců s větrnými el. a také výhled na coby kamenem dohodil Africký kontinent. Enjoy Tarifa!

Galerie

Pro bližší informace o ubytování, dopravě a kurzech nás kdykoli kontaktujte.
mail: info@windhunters.cz
tel: +420 733 727 351