SNOWKITING BERNINA

29 / 01 / 2015

Snowkiting trip na Berninu začal čtvrtečním odjezdem. Předpověď hlásí 3 dny windu s azurkem. Páteční pojezd byl ve znamení koupačky v čerstvě napadaném prachu, kdy po celodenním pojezdu až za tmy balíme cajky a valíme na ubytko. Někteří, jak jste se mohli dočíst v předešlém článku punkovali spaní v autě za vydatné podpory mrazu, který v noci dosahoval až -20 °C. Ranní zpráva nemůžeme nastartovat nás tahá z postele a valíme na pomoc.

Po příjezdu se spot hemží již spoustou kiterů. Přijeli Poláci, Němci, Slovinci, Češi, Italové i Angláni.. Sobotu provází krásné slunečné počasí a tak na spotu přibývá kiter za kiterem. Na našem stanovišti stavíme pár kickerů a jdeme se štípat… Po dopoledním pojezdu dáváme oběd za slábnoucího větru, poté vítr nabírá na síle a my musíme foukat 8ky. Navečer všichni již vytahaní po druhém dni celodenního pojezdu balíme cajky a jde se checkovat předpověď. Neděle je o5 azurová s větrem na 8ky ale čistý sever trošku kope.

Po poledni z větru začíná být pěkný mordor a tak balíme na cestu zpět domů. Předpověď v naší domovině slibuje již pořádný pojezd na našich kopečcích a loukách kdekoliv za barákem. Snad tedy konečně zažijeme všichni snowkiteři pořádnou zimu a naplno to můžeme rozjet na našem domácím písečku. V galerce pak můžete zhlednout foto z celého snowkite tripu na Bernině!

Galerie

Pro bližší informace o ubytování, dopravě a kurzech nás kdykoli kontaktujte.
mail: info@windhunters.cz
tel: +420 733 727 351