ALMANARRE

17 / 10 / 2014

Další a poslední zastávkou na našem tripu bylo Almanarre na Azurovém pobřeží a jedna z pláží v St. Tropéz. V Almanarre máte na výběr z více míst pro kiting, můžete si vybrat libovolně dle směru větru. Vybíhající úžina zakončená poloostrovem nabízí spoustu campů k ubytování s příjemným zázemím k odpočinku a relaxaci. Na samotném místě je spoustu škol jachtingu, windsurfingu a kiteboardingu, které mají vymezen určitý prostor pro vstup do moře. Na každém parkáči podél pláží jsou umístěny orientační mapy, takže si můžete své cajky kdekoliv jednoduše nastrojit.

Měli jsme to štěstí! Hned z rána nám foukl krásný východní vítr Levante na zcela prázdnou pláž … viz foto. Na Azurovém pobřeží převládají dva zásadní směry větru - západní Mistrál a východní Levante! Při západním směru se jezdí na 7km dlouhé písčité pláži a při východním směru se jezdí na východní straně ostrova. Tím pádem i začátečník může vždy kitovat bezpečně s větrem on-shore. Pro vlnové vyznavače je v okolí 20-40Km dostatek dalších kite spotů jako například La Coudu - reefová 3m vlna  nebo  Brutal beach.

Co se týká stravování v okolí a v centru Hyeres je nespočet restaurací, obchodů i supermarketů, stačí si jen vybrat. Hyeres je také ideálním místem pro jízdu na kole nebo kolečkových bruslích. Na celodenním výletě můžete např. navštívit slavné městečko Saint-Tropez s nejznámější četnickou stanicí na světě, filmovými festivaly proslulé město Cannes, nebo se na malý okamžik stát pilotem formule jedna při projížďce monackým královstvím. V naší galerce máme pár foto z těchto nádherných míst, kdy jsme při cestě domů zastavili v městečku Brixen na romantickou procházku a pravou italskou pizzu.

Galerie

Pro bližší informace o ubytování, dopravě a kurzech nás kdykoli kontaktujte.
mail: info@windhunters.cz
tel: +420 733 727 351