VELIKONOČNÍ SNOWKITING

07 / 04 / 2015

Velikonoční prašanová nadílka na Vrátné vyšla až neskutečně. Někteří zarytí kiteři již brázdí dobře měsíc české vody ale na horách se čerti žení. Nových 40-60cm prašanu udělalo nejednomu snowkiterovi radost. My jsme vyrazili již v sobotu na (první) pořádný freeride, po celodenní koupačce pod lanem a v přilehlých lesích se v neděli vracíme na místo činu kdy předpověď slibuje luxusní snowkiting.

Následně si pak po celý den užíváme ten pravý snowkite freeriding v pořádných horách! Jediné co by mohlo lépe klapnout je oblačnost (ale to už bychom chtěli moc….) ta pomalu s přicházejícím polednem stoupá a my jdeme nato. První snowkiteři z Polské republiky už mávají přímo u výstupní stanice. Někteří se škrabají do kopce jiní projíždějí blízké okolí..

No nic my stoupáme ale do sedla. Tam chystáme cajky a projíždíme první stopy mezi turisty šlapající k chatě pod Chlebem nebo skialpinisty stoupající na druhou stranu směr Velký Kriváň. Jakmile se zvedá oblačnost projíždíme další a další místa okolo Kriváně.

Neskutečné terény plné prašanu bereme útokem a prášíme co to jde celé odpoledne…přidává se k nám další kiter atak ve 3 rozrýváme ty tuny Velikonočního prašanu. Mrkněte na fotogalerku z našeho dnešního pojezdu s Anetkou, Karlem, Lukášem a Reném. Chceš také začít s tímto sportem? Kontaktuj nás…zima končí a léto je za dveřmi!!!

Galerie

Pro bližší informace o ubytování, dopravě a kurzech nás kdykoli kontaktujte.
mail: info@windhunters.cz
tel: +420 733 727 351